اپلیکیشن دستا

توضیحات مختصر

دستا یک بازار اینترنتی، مخصوص خرید و فروش محصولات خانگی با دسته بندی صنایع دستی و مواد خوراکی هست. در این بازار، فروشندگان و تولیدکنندگان محصولات خانگی و دست ساز در سراسر ایران میتوانند بدون واسطه و کاملا مستقل یک فروشگاه ایجاد کنند و محصولات خود را ثبت کنند و به فروش برسانند. کاربران و مشتریان محصولات خانگی و دست ساز هم میتوانند بدون واسطه، از فروشندگان محصولات مورد نظر خریداری کنند.دستا در پلتفرم وب سایت و اپلیکیشن ارائه میشود و در حال حاضر با ایجاد یک مارکت پلیس (Marketplace) تولید کنندگان و صاحبین مشاغل خانگی میتوانند فروشگاه خود را ایجاد کنند و در بخش دیگر خریداران با انتخاب و خرید مطمئن محصول مورد نظر خود ، میتوانند درب منزل کالای خریداری شده را تحویل بگیرند.

جزییات طرح

تجارت

1- کسر کمترین کمیسیون فروش از فروشنده در بین رقبا به میزان ۳٪ ۲- داشتن بازرس حضوری جهت شکایت مشتری و انتخاب بازرسان بر اساس الگوریتم خودکار ۳- در دستا به صورت تخصصی، فقط محصولات خانگی و صنایع دستی عرضه میشود 4- رابط کاربری دستا کاملا ساده و در عین حال کاربردی طراحی شده است. 5- سادگی در ثبت فروشگاه و ثبت محصولات نسبت به رقبا 6- تسویه حساب با فروشنده در کمترین زمان ممکن 7- ضمانت بازگشت کالا : مشتری راحت و سریع میتواند نسبت به شکایت از فروشنده و بازگشت مبلغ پرداختی اقدام کند و در اکثر مواقع نیاز به دخالت دفتر مرکزی نیست. 8- پاسخگویی و پشتیبانی به صورت ۲۴ ساعته توسط تیکت و تماس تلفنی 9-ترکیب پنل مدیریت فروشگاه با پنل کاربران عادی در یک پلتفرم که نیاز به نصب برنامه ای مجزا جهت مدیریت پنل فروشگاه را برطرف میکند.

رشد

با توجه به ماهیت مارکت پلیس کسب و کار دستا ، مشتریان ما به دو‌ بخش فروشنده و مصرف کننده تقسیم میشوند. فروشندگان کسانی هستند که در تولید و فروش محصولات خانگی و دست ساز مشغول هستند و طبق آمار وزارت کار، نزدیک به تعداد سه و‌نیم میلیون نفر در کسب و کار های خانگی فعالیت دارند که از این تعداد ۳۰٪ اقایان و ۷۰٪ را خانمها تشکیل میدهند. در حال حاضر بیشترین مشاغل خانگی متعلق به استان های خراسان رضوی ،اصفهان و آذربایجان شرقی است که تارگت مارکت اولیه ی فروشندگان ما را تشکیل میدهند و در این بخش بندی تولید کنندگان خانم 28 تا 40 سال مدنظر ما هستند . با وجود ماهیت عمومی کسب و کار دستا ، مصرف کنندگان ما نیز میتوانند همه افراد جامعه باشند با این وجود ما بر اساس میزان تراکنش های خرید آنلاین افراد در استان ها و همچنین در نظر گرفتن فرصت های بازاریابی (بر اساس تحقیقات بازاریابی انجام شده ) و تراکم فروشگاه های اینترنتی در استان ها ، در حال حاضر تارگت مارکت دستا را استان های تهران ،اصفهان ،خراسان رضوی ،آذربایجان شرقی تعریف کرده ایم که خریداران ما بیشتر دارای جنسیت خانم هستند و در سن 20 تا 36 سال قرار دارند . با توجه به کیفیت و قیمت محصولات ارائه شده در دستا از جانب فروشندگان ، دهک های درآمدی 4 تا 7 بیشترین بخش مشتریان ما را تشکیل میدهند . علایق این بخش از مشتریان به صنایع دستی بالا بوده و در سبد خرید شخصی ماهیانه ی خود صنایع دستی وجود دارد که بخشی از این خرید ها از طریق پلتفرم های آنلاین و رقبای دستا تامین میشود .

بازار

در تحلیل بازار بر محاسبه ی اندازه ی کل بازار ،اندازه ی بازار موجود در دسترس و سهم بازار قابل دستیابی تمرکز شده است . اندازه ی کل بازار ایران(TAM) 1،200،000،000،000 تومان در سال اندازه ی بازار موجود در دسترس(SAM) 15،200،000،000 تومان در سال سهم بازار قابل دستیابی(SOM) 560،000،000 تومان در سال

آینده

اهداف بلند مدت 5 سال : 1-بدست آوردن بیش از 58 درصد سهم بازار خرید و فروش آنلاین محصولات خانگی و صنایع دستی 2-اجرای کامل فرآیند Product /market Fit جهت ارتقا و بهبود عملکرد پلتفرم 3-توسعه ی بازار دستا در استان های مازندران ،گلستان ،البرز ،کردستان ،یزد ،آذربایجان غربی 4-استفاده از ارزش افزوده ی بیمه برای فروشندگان 5-ورود به بازار بین المللی و امکان سنجی بیزینس مدل در ترکیه و عراق 6-توسعه ی تیم دستا 7-طراحی نسخه ی IOS دستا 8-افزایش تعداد فروشندگان به تعداد 10000 فروشگاه 9-تعداد 250 فروش در روز اهداف میان مدت 18 ماه : 1-بدست آوردن سهم بازار 35 درصدی از بازار خرید و فروش آنلاین محصولات خانگی و صنایع دستی در تهران ،خراسان رضوی ،آذربایجان شرقی و اصفهان 2-نفوذ در بازار استان های خراسان رضوی و اصفهان در بخش فروشنده ها و افزایش فروشندگان این 2 استان به تعداد 4 هزار فروشگاه 3-تعداد 30 فروش در روز

مسعود جباریان
مسعود جباریان
ایران

موسس و توسعه دهنده اپلیکیشن هستم و به زبان های java sql php تسلط دارم. چندین سال مدرس دانشگاه بودم.

زمینه های تخصص
موسس و توسعه دهنده
محمد حسین جباریان
محمد حسین جباریان
ایران

مهندس معدن

زمینه های تخصص
هم بنیانگذار و سهامدار و مدیر پشتیبانی و امور مشتریان
علی جاوید
علی جاوید
ایران

دکترا حقوق عمومی

زمینه های تخصص
هم بنیانگذار و سهامدار و مدیر حقوقی و امور قراردادها
فریبا خالق بابکی
فریبا خالق بابکی
ایران

کارشناسی ارشد معماری

زمینه های تخصص
مدیر مارکتینک و بازاریابی
فاطمه رئیسیان
فاطمه رئیسیان
ایران

کارشناس گرافیک

زمینه های تخصص
گرافیست و تولید محتوا

تصاویر و ویدیو ها

سوال و جواب

چه سوال هایی در مورد پروژه داریدشما می توانید برای بدست آوردن هر گونه اطلاعات تکمیلی مستقیما با کارآفرینان ارتباط برقرار کنید.

بررسی اجمالی

  • هدف 600000000 میلیون تومان
  • کمترین سرمایه گذاری 500000000 میلیون تومان
  • افزایش سرمایه گذاری 500000000 میلیون تومان
  • دوره های قبلی 100000000 میلیون تومان
  • مرحله فروش اولیه
  • نقش سرمایه گذار گزارش دهی ماهانه